ابراز امیدواری طالبان برای پیروزی ترامپ در انتخابات 2020 آمریکا

به گزارش وبلاگ خلیج اپ، رهبران گروه شبه نظامی طالبان اعلام کردند، امیدوارند که ترامپ بتواند رقیب دموکراتش جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکست دهد.

ابراز امیدواری طالبان برای پیروزی ترامپ در انتخابات 2020 آمریکا

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در گفتگویی تلفنی با شبکه خبری سی.بی.اس گفت: ما امیدواریم که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز گردد و به حضور نظامی آمریکا در افغانستان خاتمه دهد.

یکی از رهبران طالبان که خواست نامش فاش نگردد نیز به این شبکه خبری گفت ، طالبان نگران سلامت ترامپ پس از مثبت شدن تست کرونایش است. وقتی درباره مثبت شدن بیماری کرونای ترامپ اخبار را شنیدیم، نگران سلامتی او شدیم اما به نظر می رسد که ترامپ اکنون بهتر شده است.

ترامپ روز پنجشنبه در توئیتی نوشت که می خواهد نیروهای آمریکایی را برای کریسمس از افغانستان به خانه برگرداند.

به گزارش آسوشیتدپرس، پیشنهاد خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان که از سوی ترامپ مطرح شد یک سورپرایز برای مقام های واشنگتن بود و مذاکرات صلح را با پیچیدگی روبرو می نماید. مذاکرات صلح بر اساس توافق خروج اوایل امسال میلادی بین طالبان و دولت واشنگتن شکل گرفت.

ماه گذشته میلادی، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته بود، پنتاگون در حال پیگیری خروج تمام نیروهایش از افغانستان تا بهار 2021 است.

در همین حال کمی پس از حمایت طالبان از احتمال انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، تیم مورتاف، سخنگوی ترامپ گفت، کارزار انتخاباتی رئیس جمهوری حمایت طالبان از ترامپ را رد نموده است.

وی اضافه نمود: ما حمایت آنها را رد می کنیم و طالبان باید بداند که رئیس جمهوری همواره از منافع آمریکا با هر وسیله لازم حمایت می نماید برخلاف جو بایدن که مخالف اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده بود.

حمایت سخنگوی طالبان از ترامپ، در توئیتر بازتاب های زیاد و متفاوتی را در پی داشت. افرادی بودند که اعلام کردند طالبان به این دلیل از ترامپ حمایت می نماید که وی پیشنهاد خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را مطرح نموده است.

سخنگوی طالبان همچنین پیشنهاد مطرح شده از سوی ترامپ را درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا کریسمس مورد استقبال قرار داد و برای روابط خوب و مثبت با تمامی کشورها از جمله آمریکا در آینده ابراز امیدواری کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ابراز امیدواری طالبان برای پیروزی ترامپ در انتخابات 2020 آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری طالبان برای پیروزی ترامپ در انتخابات 2020 آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید